Yasal Bilgilendirme Metinleri ​​​​​​​

Bu sayfada merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

 

İade Sözleşmesi
 

HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İade ve İptal Koşulları

İade

haldengetir.com.tr'den almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre, ürünü teslim almanızdan itibaren 1 gündür. Satın aldığınız ürünün tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması sureti ve şirketimiz kaynaklı hasarlı ürün gönderimi birimlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra, teslimat tarihinden itibaren 1 gün içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler’’ kapsamında hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve sonuca bağlanacaktır. Talebiniz değerlendirilecektir . İadenizin kabul edilmesi için, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. haldengetir.com.tr – Mesafeli Satış Sözleşmesi). İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz, iade talebinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi/banka kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.İade Koşulları
• İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bknz. haldengetir.com.tr - Mesafeli Satış Sözleşmesi)

• Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 1 gündür. İade edilecek ürünlerin satılabilir özelliğini yitirmemiş olması ve tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.
• İade Koşulları: Aşağıda sayılan iade koşullarına uygun olmak koşuluyla aldığınız ürünleri 1 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; satılabilir özelliğini kaybetmiş ve orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orijinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. (Ürünleriniz size hediye edilmiş ise, ürünler için "Değişim Koşulları ve Süresine uygun olmak kaydıyla" sevk irsaliyesiyle değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.)

• “Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler

2. b) Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ve tek kullanımlık mallar.

3. c) Ürünün arızalı ve ayıplı çıkması halleri dışında tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar.

ç) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar.

1. d) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri.İade Hazırlık Süreci

• Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebinizi ve istenen diğer bilgileri ilgili bölümlere yazınız, fatura üzerindeki alanın yetersiz olması halinde faturanızın arkasını kullanınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koyunuz.
• İade talebiniz öncellikle HALDEN GETİR İade Bölümü tarafından incelenir, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

• İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 günü içerisinde ödeme yaptığınız yöntemle iade edilir. Bu süre HALDEN GETİR’ in iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlarİade Gönderimi

• Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerle ilgili iade taleplerinizi yasal süre olan 1 gün içinde www.haldengetir.com.tr üzerindeki “Üye Giriş” sekmesindeki “Siparişlerim” alanından iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz. İade talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda Müşteri Hizmetlerimizin sağlayacağı bilgiler ile satın almış olduğunuz ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemlerinin başlatılabilmesi için paketiniz ile beraber gelen e-faturanın altındaki formun iade ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

• İade talebiniz olumlu karşılansa da kullanılmış, ambalajı açılmış ya da bozulmuş ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat saatinden 1 saat öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Bunun için 0212 640 40 60 numaralı telefon numarasını arayarak Müşteri Temsilcimizle görüşüp sipariş iptali talebinizi geçebilirsiniz. Sonrasında siparişiniz iptale uygunsa temsilcimiz tarafından iptal edilecektir. Siparişin iptale uygun olması için siparişinizin depomuz tarafından toplanmaya başlanmamış olması gerekmektedir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin toplanma süreci başladıktan sonra iptal işlemi yapılamamaktadır.

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması Bankadan bankaya değişebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçekleşmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.

HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 

Üyelik SözleşmesiHALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Üyelik Sözleşmesi

Bu internet sitesinden alışveriş yapmak için üye olmanız gerekmektedir. İnternet mağazamızın üyesi olabilmek için ise aşağıdaki koşullar karşılıklı eksiksiz kabul edilmelidir.

1. İş bu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle SÖZLEŞME olarak anılacaktır), HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (bundan böyle HALDEN GETİR olarak anılacaktır) tarafından işletilen www.haldengetir.com.tr internet sitesinden (bundan böyle ALIŞVERİŞ SİTESİ olarak anılacaktır) adresinden ürün veya hizmet alımı yapmak üzere üye olan tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI veya KULLANICILAR olarak anılacaktır) ile HALDEN GETİR arasında üye kayıt aşamasında yapılmıştır.

2. ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olabilmek için üyelik formunun zorunlu bölümlerinin eksiksiz doldurulması gerekir. Bu forma aktarılan bilgilerin doğruluğunu üyelik isteğinde bulunan KULLANICI kayıtsız şartsız taahhüt eder. Üyelik başvuru formuna bilgi girişi yaparken, bilgi formunda istenilen hususların eksiksiz, doğru ve açık doldurulması zorunludur.

3. KULLANICILAR, ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olmak aracılığıyla işbu SÖZLEŞME'nin tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve hiç bir ihbara gerek kalmadan onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.

4. Bu üyelik ilişkisi sanal bir ortamda oluştuğu için, kullanıcının üyelik başvurusu girdisinin tamamlanması, başvurunun da aynı düzeyde, HALDEN GETİR tarafından kabulü ile ŞÖZLEŞME teşekkül etmiş olur. Karşılıklı hak ve yükümlülükler başvurunun kabulü ile yürürlüğe girer.

5. Aksi belirtilmediği taktirde, ALIŞVERİŞ SİTESİ'ndeki ürünler ve hizmetler karşılığı alınacak ücretler Türk Lirası (TL) olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

6. HALDEN GETİR önceden haber vermeksizin ürün veya hizmetlerin fiyatlarını değiştirebilir.

7. HALDEN GETİR tüm KULLANICILARIN kişilik haklarına, gizlilik haklarına saygı duymaktadır. Yargı mercileri istemi haricinde her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

8. HALDEN GETİR, SÖZLEŞME'yi tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.

9. HALDEN GETİR hiçbir sebep beyan etmeden istediği KULLANICILARIN üyeliklerine son verme hak ve yetkisine sahiptir.

10. HALDEN GETİR, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

11. İsim haklı marka haklarına tecavüz şeklinde kullanım yapılamaz. Uygulaması ne şekilde olursa olsun haksız rekabet doğuracak kullanım yapılamaz.

12. HALDEN GETİR üzerinden gerçekleşen işlemler ile HALDEN GETİR' in doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir bağlantısı olmamasından mütevellit, KULLANICILAR, ALIŞVERİŞ SİTESİ'ndeki işlemlerden dolayı ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklar ve akabinde bu anlaşmazlıkların yaratacağı her türlü iddia, talep veya hasar beyanlarından, HALDEN GETİR'in sahiplerini, temsilcilerini ve/veya çalışanlarını sorumlu tutmamayı, tazminat ve haklar talep etmemeyi ve üçüncü kişi ve kurumlar tarafından kendisine yöneltilecek her türlü talepten muaf tutmayı işbu SÖZLEŞME'yi onaylayarak ve ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olarak peşinen kabul ve beyan eder.

13. HALDEN GETİR, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinde hileli, siyasi ve dini amaçlı, yanıltmaya yönelik, eksik ve/veya yanlış beyanda bulunan ve/veya herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştiren KULLANICILAR'ın tek taraflı olarak herhangi bir onay gerektirmeden ve önceden uyarıda bulunmadan geçici ve/veya süresiz olarak üyelikten ihraç etme hakkına haizdir.

14. HALDEN GETİR'in tamamıyla kontrolü dışında , internet kullanımından (elektrik kesintisi, donanım problemleri, altyapı sorunları, doğal afetler, vs. gibi) dolayı birçok sorunlar yaşanabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden, HALDEN GETİR hiçbir şekilde sürekli, kesintisiz hizmet vereceğini garanti veya taahhüt edemez. (HALDEN GETİR, internet sunucuları %99.9 oranında çalışma istatistiğine sahiptir.)

15. HALDEN GETİR ve KULLANICI, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır. Onbeş (15) maddeden ibaret bu üyelik genel prensipleri aynı çerçevede tarafları bağlayıcı niteliktedir.

HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 

Taze sebze ve meyve tesliminde KDV oranı hk.T.C.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI

Sayı:B.07.1.GİB.4.16.16.02-300.10.163-130 08/07/2011

Konu: Toptancı hali dışında bulunan şube işyerinden kdv mükelleflerine toptan yapılacak sebze ve meyvenin kdv oranıİlgide kayıtlı özelge talep formunuzda; … halinde toptan sebze ve meyve komisyonculuğu faaliyetinde bulunan şirketinizin 18/6/2010 tarihinden itibaren … adresinde toptan sebze meyve alım satımı taahhüt ve satış ünitesi şeklinde şube işyeri açtığı belirtilerek, toptancı hal dışındaki satış üniteniz olan şube işyerinizde yapacağınız toptan satışlarda uygulanması gereken katma değer vergisi (KDV) oranının bildirilmesi istenilmektedir. KDV Kanununun 1/1 inci maddesinde; ticari, sınai, zirai faaliyet ve serbest meslek faaliyeti çerçevesinde Türkiye’de yapılan teslim ve hizmetlerin KDV ye tabi olduğu hükme bağlanmıştır.

KDV oranları ise KDV Kanununun 28 inci maddesinin verdiği yetkiye dayanılarak yayımlanan 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesinin 1/(1) maddesi ile Kararname eki (I) sayılı listede yer alan mal ve hizmetler için %1, (II) sayılı listede yer alan mal ve hizmetler için %8, bu listeler dışındaki vergiye tabi işlemler için % 18 olarak belirlenmiştir.

Söz konusu Kararname eki I sayılı listenin 6 ncı sırası gereğince, 24/6/1995 tarih ve 552 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre toptancı hallerinde faaliyette bulunanlara ve bunlar tarafından gerçek usule tabi KDV mükelleflerine yapılan taze seze ve meyve (mamulleri hariç) teslimlerine % 1 oranında KDV uygulanmaktadır. Öte yandan, 91 Seri No.lu KDV Genel Tebliğinin “B-Toptancı Hallerinde Faaliyet Gösterenler Tarafından Yapılan Teslimler” başlıklı bölümünde; “Toptancı hallerinde faaliyet gösteren bazı mükellefler, kendi işletmelerine ait mallar ile toptancı hallerindeki diğer işletmelerden satın aldıkları malları toptancı halleri dışındaki ünitelerinde satışa sunabilmektedir. Toptancı hallerinde faaliyet gösterenlerin, hallerden temin ettikleri taze sebze ve meyveleri hal dışındaki ünitelerinde satmaları halinde de Kararname hükümlerine göre işlem yapılacak ve bu ünitelerden gerçek usule tabi katma değer vergisi mükelleflerine yapılan teslimlerde %1, diğer teslimlerde ise % 8 katma değer vergisi oranı uygulanacaktır.” açıklamaları yer almaktadır.

Buna göre, toptancı halindeki faaliyetiniz dışında, kendi işletmenizden veya toptancı halindeki diğer firmalardan temin ettiğiniz taze sebze ve meyvelerin (mamüller hariç), hal dışında bulunan şube iş yerinizden gerçek usule tabi KDV mükelleflerine teslimi % 1 oranında KDV ye tabidir. Bilgi edinilmesini rica ederim HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 

Satış SözleşmesiMESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ / HALDEN GETİR GIDA TİC. LTD. ŞTİ.

MADDE 1 - TARAFLAR


SATICI
Ticari Ünvanı : HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Adresi : KOCATEPE MAH. GÜMRÜK İSKELESİ CAD. MEGA CENTER NO:609 B.PAŞA / İST.
Telefon : 0212 640 40 60
E-mail : [email protected]
ALICI

Adı – soyadı : TESLİMAT ALICI
Adresi : TESLİMAT ADRESİ
Telefon : TESLİMAT TELEFON
E-mail :TESLİMAT E-MAİL

MADDE 2-SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları işbu Sözleşme tahtında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’ten kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın, HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (“HALDEN GETİR”)’e ait www.haldengetir.com.tr veya sunulan hizmete bağlı diğer alan adları üzerinden (“Websitesi”), Satıcıya ait ürünlerin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, sözleşmede belirtilen niteliklere sahip mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur. İşbu sözleşmenin akdedilmesi tarafların ayrı ayrı HALDEN GETİR ile akdetmiş oldukları websitesi üyelik sözleşmelerinin hükümlerinin ifasını engellemeyecek olup taraflar işbu Sözleşme konusu ürün satışında HALDEN GETİR’in herhangi bir şekilde taraf olmadığını ve Sözleşme kapsamında tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk ve taahhüdü bulunmadığını kabul ve beyan ederler.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ Ürün/Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve vergiler dahil satış bedeli ve teslimat bilgileri www.haldengetir.com.tr websitesinde beyan edilmiştir.

MADDE 4 - MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ Sözleşme Alıcı tarafından onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup, Alıcı’nın Satıcı’dan satın almış olduğu Mal/Hizmet’in Alıcı’ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Mal/hizmet, Alıcı'nın sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adreste bulunan kişi/kişilere/işletmelere teslim edilecektir.

MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI Mal/Hizmet’in teslimat masrafları Satıcı'ya aittir. Satıcı’nın, websitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafları Satıcı’ya ait olacaktır. Malın teslimatı; Satıcı’nın stokunun müsait olması ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı Mal/Hizmet’i, Alıcı tarafından Mal/Hizmet’in sipariş edilmesinden itibaren 1 (bir) iş günü içinde teslim eder ve süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ Alıcı, Websitesinde (www.haldengetir.com.tr) yer alan sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcılar Tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerinin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler. Alıcı, işbu Sözleşme’yi ve Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. Alıcı’nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’i teslim almadan önce muayene edecek tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. Alıcı tarafından teslim alınan Mal/Hizmet’in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Mal/Hizmet’in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir. Mal/Hizmet’in tesliminden sonra Alıcı'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini Satıcı'ya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla Mal/Hizmet’i 1 (bir)iş günü içinde Satıcı'ya iade etmekle yükümlüdür. Bu halde teslimat giderleri Alıcı'ya aittir.

MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ Satıcı, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Alıcı’ya teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya mümkün olan en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür Sözleşme konusu Mal/Hizmet, Alıcı'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

MADDE 8 – CAYMA HAKKI Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 1 (bir)iş günü içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin Satıcı’ya ulaşması tarihinden itibaren Satıcı’nın malı geri alacağını Satıcı taahhüt eder. Cayma hakkı bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir.HALDEN GETİR, İŞBU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN TARAFI OLMADIĞINDAN HALDEN GETİR’E KARŞI CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ VEYA BEDEL İADESİ TALEP EDİLEMEZ. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde: a) Alıcı’ya veya onun bildirdiği yukarıda bilgisi bulunan üçüncü kişiye teslim edilen ürünün iade edilmesi zorunludur. b) 1 (BİR) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünleri eksiksiz ve hasarsız ve satışa hazır halde olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını ve bilginin ulaşımını takip eden 10 (on) gün içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak iade edilecektir.
MADDE 9 – CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:
a. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Tüketicinin onay ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri
b. Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler
c. Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler
d. Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler
e. Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler
f. Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler
g. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

MADDE 10 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ Tüketiciler, Satıcı ile sorunları olursa, sorunu Satıcı’nın çözememesi durumunda, ürün bedeli 1.161,67 TL’ye kadar olan işlemlerle ilgili şikayet ve itiraz konularında başvurularını ürünü satın aldıkları veya ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne; ürün bedeli 1.161,67 TL’nin üzerinde olan işlemlerle ilgili şikayet ve itiraz konularında başvurularını ise, ürünü satın aldıkları veya ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Tüketici mahkemesine yapabileceklerdir. 01.08.2003 tarihli ve 25186 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin üçüncü fıkrasında, büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 3.032,65 TL’dir.

MADDE 11 - MAL/HİZMETİN FİYATI Mal/hizmetin peşin veya vadeli fiyatı, peşinat fiyatı sipariş formunda yer almakla birlikte, sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcut olan fiyattır. Satıcı veya HALDEN GETİR tarafından yapılan indirimler, kuponlar ve sair satış fiyatına yansıtılır.

MADDE 11 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı'dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 12 – BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’nın ve HALDEN GETİR’in resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 13 - YÜRÜRLÜK

13 (on üç) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir. SATICI[.] HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ALICI :TESLİMAT ALICI

HALDEN GETİR GIDA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 

Gizlilik ve Çerez Politikası Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası Kişisel Veri Sahibi Başvuru Formu Müşteri Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanı Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası